Aktualności

Postępy prac w realizacji projektu

Likwidacja osiedlowej oczyszczalni ścieków wraz z budową tłoczni ścieków, kanału tłocznego i wodociągu do OM Czerniewice

Ścieki z osiedla Czerniewice już od roku są kierowane do Centralnej Oczyszczalni Ścieków  przy ul. Szosa Bydgoska. Likwidacja osiedlowej oczyszczalni ścieków była możliwa dzięki budowie 2-kilometrowego odcinka kanału sanitarnego oraz tłoczni ścieków.

Wymiana sieci kanalizacyjnej i sieci wodociągowej wraz z przyłączami na terenie miasta Torunia

Wykonawca rozpoczął prace związane z wymianą sieci wodociągowej w ul. Polnej, Mlecznej, Chrobrego, Iwaszkiewicza. W ramach kontraktu wymienione zostanie 11,3 km sieci wodociągowej oraz 2,5 km sieci kanalizacyjnej.

Bezwykopowa modernizacja sieci kanalizacyjnej

Kontrakt został zakończony w styczniu 2019r. Wykonano modernizację około 11,5 km sieci kanalizacyjnej na terenie osiedli: Bydgoskie Przedmieście, Bielany, Chełmińskie Przedmieście, Stare Miasto, Mokre, Rubinkowo i Na Skarpie. Modernizacja została przeprowadzona w technologii bezwykopowej, głównie z użyciem rękawa z włókna szklanego utwardzanego promieniami UV.

Modernizacja kolektora B

Zakończone zostały prace projektowe oraz przygotowawcze na ul. Żółkiewskiego i Wałach Gen. Sikorskiego. W ul. Żółkiewskiego rozpoczął się kolejny etap – montaż paneli z żywic wzmocnionych włóknem szklanym. Od końca kwietnia prace przeniosą się na ul. Wały Gen. Sikorskiego.