Aktualności

Trwa realizacja projektu Toruńskich Wodociągów

Kontrakt Z-3/W - Wymiana sieci kanalizacyjnej i sieci wodociągowej wraz z przyłączami na terenie miasta Torunia

Kontrakt obejmuje wymianę sieci kanalizacyjnej o łącznej długości 2,5km oraz sieci wodociągowej o długości 11,3km.

Aktualnie sieć wodociągowa wymieniana jest w ulicy Wybickiego, Brzechwy, Nałkowskiej, Kochanowskiego, Kościuszki, Konfekcyjnej, Olszynowej i Podgórskiej.

Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2020 r.

 

Kontrakt Z-5/W - Modernizacja kolektora B

Kontrakt obejmuje modernizację jednego z głównych kolektorów sieciowych miasta o długości ok. 5 km, który biegnie od wysokości Placu Daszyńskiego do skrzyżowania ul. Bydgoskiej z Konopnicką.

Prace prowadzone są metodą bezwykopową, wykorzystującą panele GRP wykonane z żywicy, które dodatkowo wzmacniane są włóknem szklanym. Modernizacja całego kolektora została podzielona na 10 etapów.

Zakończono już prace, które odcinek biegnący wzdłuż ul. Bydgoskiej pod torowiskiem tramwajowym. Aktualnie modernizowany jest kolektor na wysokości ul. Chrobrego.

Zakończenie prac planowane jest na I kwartał 2021 r.

 

Kontrakt Z-6/W - Budowa kolektora K-I

Kontrakt ten obejmuje budowę nowego kolektora deszczowego, biegnącego wzdłuż ul. Chrobrego od ul. Kanałowej do Placu Pokoju Toruńskiego, o długości 2,2 km wraz z budową podczyszczalni ścieków opadowych i roztopowych. Obecnie trwają prace projektowe, natomiast samo rozpoczęcie budowy planowane jest na II kwartał 2020 roku.